Home / BEDİÜZZAMAN’IN TALEBESİ HAMDİ SAĞLAMER KALP AMELİYATI OLDU

BEDİÜZZAMAN’IN TALEBESİ HAMDİ SAĞLAMER KALP AMELİYATI OLDU

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinde Hamdi Sağlamer ağabey kalp ameliyatı oldu. Başarılı bir kalp ameliyatından sonra halen özel bir hastahanede müşahade altındadır. Durumunun iyi olduğu bildirilmiştir.Kendisine Cenab-ı Haktan acil  şifalar diliyoruz.

 

Bediüzzaman Said Nursi’nin hayatını anlatan “Arşiv Belgeleri Işığında Bediüzzaman Said Nursi ve İlmi Şahsiyeti”  adlı kitabı okurken kendi hatıralarını da anlatıyor.

 

Ahmet Gül ağabey tarafından  Prof. Dr. Ahmet AKGÜNDÜZ’ün  eseri olan “Arşiv Belgeleri Işığında Bediüzzaman Said Nursi ve İlmi Şahsiyeti”  adlı kitabın Hamdi SAĞLAMER’e hediye edişi.

Hamdi Sağlamer ağabey Kayseri Nur talebeleri ile sohbet ederken.

Hamdi SAĞLAMER, 1958’li yıllarda Risale-i Nur’lar ile tanışmış üstadın yönlendirmesi ile Risale-i Nurların Karadeniz’de tanıtılmasında büyük hizmetleri olmuştur. O dönemlerde hapse atılmış ancak hapiste de imani hizmetlerin gelişmesi için korkusuzca hizmetlerine burada da devam etmiştir.

 

About

Check Also

GEL, BU AZİM SARAYIN NAKIŞLARINA DİKKAT ET…

Allah (c.c.) ayetlerinde insanoğluna hitab ederek  düşünmeye, akletmeye ve yarattığı eserlerinden Zatını tanımamızı istemiştir. “Göklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir