Home / Mustafa Yeşilyurt dualarla ahirete uğurlandı

Mustafa Yeşilyurt dualarla ahirete uğurlandı

Namazdan sonra Mustafa Yeşilyurt ağabeyin cenazesi Eyüp Sultan kabristanlığında dualarla defnedildi

Risale Haber-Haber Merkezi

Hayatını Kur’an, iman ve Risale-i Nur hizmetine adamış nur talebelerinden, emekliliğinden sonra hizmet hayatına Medine-i Münevvere’de devam eden Mustafa Yeşilyurt ağabey dualarla defnedildi.

Mustafa Yeşilyurt ağabeyin cenazesi ikindi namazında İstanbul Fatih camiinde kılındı. Cenaze namazına Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu ile Mehmet Fırıncı ağabeyler ile çok sayıda seveni ve Nur talebeleri katıldı.

Namazdan sonra Mustafa Yeşilyurt ağabeyin cenazesi Eyüp Sultan kabristanlığında dualarla defnedildi.

Yeşilay bünyesinde de vazife almıştı

Medine-i Münevvere’de, Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında hizmetlerine faal bir şekilde devam eden Yeşilyurt ağabey, her vesile ile karşılaştığı kişilere Risale-i Nur’ları tanıtmış, anlatmış ve onların imanlarının kurtulmasına ve namaza başlamalarına vesile olmuştu.

Yeşilay bünyesinde de vazife alan ve ömrü boyunca yüzlerce kişiyi sigaradan vazgeçiren, son olarak yattığı hastanede ağır vaziyetinde bile hasta komşularına Risale-i Nur hakikatlerini anlatıp onların namaza başlamalarına ve sigarayı bırakmalarına vesile olmuştu.

Kaynak: Mustafa Yeşilyurt dualarla ahirete uğurlandı

About

Check Also

GEL, BU AZİM SARAYIN NAKIŞLARINA DİKKAT ET…

Allah (c.c.) ayetlerinde insanoğluna hitab ederek  düşünmeye, akletmeye ve yarattığı eserlerinden Zatını tanımamızı istemiştir. “Göklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir