ANASAYFA / Haber / Semerkand Vakfı Başkanı Mustafa Bahadıroğlu’nun Said Nursi mesajı

Semerkand Vakfı Başkanı Mustafa Bahadıroğlu’nun Said Nursi mesajı

Bahadıroğlu, görüntülü mesaj yayınladı

Kaynak: Semerkand Vakfı Başkanı Mustafa Bahadıroğlu’nun Said Nursi mesajı

Risale Haber-Haber Merkezi

Semerkand Vakfı Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu, Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin vefat yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı. Bahadıroğlu’nun görüntülü yayınladığı mesaj şöyle:

“Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri, Şeyh Abdülkadir Geylani, İmamı Rabbani, Mevlana Halid-i Bağdadi gibi devrin büyük sufilerinden, müceddidlerinden, gavslarından manen istifade etmiş, feyz almış büyük bir alim ve büyük bir velidir.

“Üstad Hazretleri kendi devrinde de Seydai Taği, Şeyh Fetullah, Şeyh Muhammed Diyaeddin, Muhammed Küfrevi, Esat Erbilli Hazretleri gibi ve daha bir çokları gibi alim ve meşayihten, sufilerden istifade etmiş, onların ilimlerinden, füyüzatından, dualarından istifade etmiş, feyz ve bereket almış bir hak dostudur.

“Ancak Üstad Hazretleri kendisi tarikat berzahından, tarikat yolundan gitmemiştir. Kendisini iman kurtarma hizmetine adamış ve o yolda da büyük hizmetler görmüştür. Vefatının 58. yıldönümünde Üstad Bediüzzaman Hazretlerini rahmetle ve muhabbetle tekrar bir daha yad ediyoruz. Allah rahmet eylesin.

Kaynak: Semerkand Vakfı Başkanı Mustafa Bahadıroğlu’nun Said Nursi mesajı

Check Also

Finlandiya’nın eğitim başarısının sırrı: Dünya ne yaptıysa tersini yaptılar

Zengin ve fakire eşit fırsat tanıyan Finlandiya eğitim sistemi nasıl dünyaya örnek oldu? Finlandiya halkı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir