ANASAYFA / Haber / SAKEV’DEN AÇIKLAMA

SAKEV’DEN AÇIKLAMA

SAMSUN ARAŞTIRMA KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI (SAKEV) YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADEM ÇAĞLAYAN, SAKEV VAKFININ FETÖ İLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR DEDİ.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT Haber’de katıldığı programda Bediüzzaman Said Nursi ile Pensilvanya’da yaşayan FETÖ’nün başı Fetullah Gülen’in farkını anlatmıştı.

    

Seçim döneminde TRT Haber’in canlı yayınına katılan Erdoğan, Said Nursi’nin çile çekmesine rağmen Türkiye’yi terk etmediğini, sürgünde olmasına rağmen geldiğini söyledi. Said Nursi’nin talebeleriyle görüştüğünü de hatırlatan Erdoğan’ın FETÖ’nün darbe girişimi ile tekrar gündeme gelen sözleri şöyle:

“Pensilvanya’daki zat yıllar yılı Said Nursi’yi istismar etti. Hayatında Said Nursi’yi görmüş değil. Sadece eserlerinde tanıyor veya tanımıyor. Dikkat edin Said Nursi mahkemeler karar verdiği zaman, Sibirya’ya sürgüne gönderildi ama o bir fırsatı bulunca kaçıp tekrar Türkiye’ye geldi. Burada ne çileler, ne ezalar, ne cefalar yapıldığı ona malum. Bütün bunlar ortaydayken, Said Nursi’ye her türlü eza ve cefayı yapanlarla bu adam beraber oluyor. Said Nursi’nin yakın halkasına olan insanlar, talebeleri hakikaten birçok açıklamalarıyla (Gülen’le) ters düşmüş vaziyetteler. Bazılarıyla ikili görüşmelerim oldu.”dedi.

Check Also

Çince Risale-i Nur basıldı

Malezya Nur talebelerinin mektubu Malezya’da uzun bir süredir yürütmüş olduğumuz Çince tercümelerin semerelerini Allah’ın tevfik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir